در حج نوک حمله ما متوجه شیطان بزرگ است

رخدادهای ۸ مرداد ۶۴

چکیده:

  • امام خمینی: کسانی که جمهوری اسلامی را صحیح می دانند ولو با افراد مخالف هستند، اینها هم باید در انتخابات شرکت بکنند.

 

  • انفجار بمب در بازار تهران ۳ شهید و بیش از ۱۰ مجروح برجای گذاشت.

 

  • کروبی: حج امسال با برائت و انزجار از مشرکین و  قدرت های سلطه گر همراه خواهد بود.

 

  • نخستین لنج بتونی ساخت ایران در اسکله نوشهر به آب انداخته شد.

 

امام خمینی: وقتی آسیب پذیر نیستیم که متعهد به اسلام باشیم

در سالروز میلاد پربرکت امام رضا (ع) رئیس دیوان عالی کشور به همراه جمعی از مسئولین قوه قضائیه و وزیر امور خارجه و نمایندگان این وزارتخانه در خارج از کشور با امام خمینی رهبر انقلاب دیدار کردند.

امام خمینی در این دیدار فرمودند: به قوه قضائیه عرض می کنم که مسأله قضا یک مسأله بسیار مهمی است که اگر انسان در آن قصور بکند، تقصیر بکند، ضرر وارد می شود. اگر تقصیر باشد، پیش خدای تبارک و تعالی مسؤول است و اگر چنانچه زیاده روی بکند، این هم همین طور. میزان، احکام اسلام است. در اجرای حدود، نباید از آن حدودی که حق تعالی فرموده است پایین تر عمل بشود و نباید زیادتر. حتی آن کسی را که الان محکوم به قتل شده است و دارند می برندش در جایی که او را بکشند، هیچ کس حق ندارد حتی یک کلمه درشت به او بگوید.

امام تاکید کردند: وقتی می توانیم با قدرت های بزرگ مقابله کنیم و آسیب پذیر نباشیم که متعهد به اسلام، متعهد به احکام اسلام باشیم، قضات وقتی می توانند قاضی باشند که در قضاوت، هم در جهت حکم و هم در جهت دستور به این که باید چه بشود هیچ تقصیر و قصوری نکنند، نه غلو کنند، نه تقصیر.

امام در مورد انتخابات ریاست جمهوری نیز فرمودند:  من کار ندارم کی رئیس جمهور می شود، به من مربوط نیست، من خودم یک رأی دارم به هر که دلم می خواهد می دهم، شما هم همین طور. اما اگر بخواهید در مقابل دنیا اظهار حیات بکنید که بگویید ما بعد از گذشتن چندین سال زنده هستیم، باید مشارکت کنید. اگر خدای نخواسته از عدم مشارکت شما یک لطمه ای بر جمهوری اسلامی وارد بشود، بدانید که آحاد ما که این خلاف را کرده باشیم خدای نخواسته، مسؤول هستیم. مسؤول پیش خدا هستیم. کسانی که جمهوری اسلامی را صحیح می دانند ولو با افراد مخالف هستند، اینها هم باید شرکت بکنند. اگر شرکت نکنند دلیل بر این است که جمهوری اسلامی را قبول ندارند. (۱)

 

انفجار بمب در بازار تهران

همزمان با پیروزی های چشمگیر رزمندگان اسلام در جبهه های نبرد حق علیه باطل و کنگره عظیم حج و انتخابات ریاست جمهوری و موج گسترده و فراگیر انقلاب اسلامی در  اقصی نقاط عالم بار دیگر عوامل مزدور استکبار جهانی با بمب گذاری در خیابان ۱۵ خرداد وابستگی خویش را به جهانخواران شرق و غرب را به اثبات رساندند.

بر اساس این گزارش ساعت ۲۰/۱۵ دقیقه بر اثر انفجار یک بمب تخریبی که توسط عوامل استکبار جهانی در خیابان بوذر جمهوری ابتدای بازار زرگرها صورت گرفت سه نفر شهید و بیش از ۱۰ نفر دیگر مجروح شدند. گزارش کمیته مرکزی انقلاب اسلامی حاکیست انفجار ناشی از ۲۰ پوند مواد منفجره تی ان تی بود که در پیاده رو و جنب حوضچه تقسیم برق و تلفن در میان زباله ها کار گذاشته شده بود.

بر اثر انفجار این بمب به چند باب مغازه تا ۶۰ درصد خساراتی وارد آمده و شیشه های مغازه ها تا شعاع ۱۲۰ متری شکست. گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی نیز حاکیست حال عمومی مجروحین این حادثه رضایت بخش است.(۲)

 

آغاز رسمی اعزام حجاج به عربستان

پروازهای حجاج بیت الله الحرام طی مراسمی با حضور حجت الاسلام کروبی نماینده امام در امور حج، حجت الاسلام موسوی خوئینی ها دادستان کل کشور و با حضور وزیر ارشاد  اسلامی و حجت الاسلام امامی جمارانی و جمعی دیگر از مقامات کشور به طور رسمی آغاز شد.

 بر اساس این گزارش در این مراسم حجت الاسلام کروبی نماینده امام در امور حج طی سخنانی گفت: دشمنان قسم خورده اسلام بدانند تا روزی که حج است و این مراسم است و تا روزی که نیروهای اسلامی و یاران امام قدرت داشته باشند مراسم عظیم حج با برنامه های سیاسی و برائت از مشرکین و تنفر و انزجار از قدرت های سلطه گر همراه خواهد بود.

آقای کروبی تاکید کرد: انشاالله در آینده شاهد تظاهرات چند میلیونی در حج باشیم و در این تظاهرات نوک حمله ما متوجه شیطان بزرگ آمریکا و قدرت های بزرگی است که به سرزمین های مسلمین حمله کرده و آنها را اشغال کردند.(۳)

 

ساخت لنج بتونی در نوشهر

برای نخستین بار در ایران لنج بتونی به ظرفیت ۱۵ تن ساخته و در اسکله نوشهر به آب انداخته شد.

سازنده این لنج به واحد مرکزی خبر گفت: این لنج بتونی بسیار مقاوم بوده و دچار پوسیدگی و آتش سوزی نمی شود و از ویژگی های دیگر این لنج قدرت مانور زیاد آن است که مورد تائید کارشناسان بندر نوشهر قرار گرفته است. به گفته وی ظرفیت حمل بار این لنج ۱۵ تن است که تا ۶۰ تن نیز قابل افزایش است.(۴)

منابع:

۱٫ اطلاعات، ۹ مرداد ۶۴، ص ۳
۲٫ جمهوری اسلامی، ۹ مرداد  ۶۴، ص ۱۱
۳٫ کیهان، ۹ مرداد ۶۴، ص ۲
۴٫ جمهوری اسلامی، ۹ مرداد ۶۴، ص ۴

انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *