متلاشی شدن ۸ لانه فساد در تهران

رخدادهای ۱۸ اردیبهشت ۶۴

چکیده:

  • رئیس جمهور: هنر امروز ایران هنر مقاومت است و نه هنر تسلیم و سازش.

 

  • انقلاب برای شتافتن به پیش منتظر این و آن نخواهد ماند.

 

  • آیت الله خامنه ای: با جمهوری اسلامی به عنوان اسلام و بلندکردن پرچم اسلام نمی شود مبارزه کرد.

 

  • یک باند بین المللی فساد و فحشا با ۸۹ عضو در تهران متلاشی شد.

 

  • ۶۰ کیلومتر از جاده استراتژیک سلیمانیه –کرکوک به تصرف کردهای عراق درآمد.

 

آغاز به کنگره شعر و ادب با پیام رئیس جمهور

پنجمین کنگره شعر و ادب و هنر با حضور وزیر ارشاد و با پیام آیت الله خامنه ای رئیس جمهور کشورمان گشایش یافت.

در بخشی از پیام رئیس جمهور آمده است: هنر امروز ایران هنر مقاومت است و نه هنر تسلیم و سازش در این گونه هنر شرط اصلی آگاهی و زمان شناسی و نیز شجاعت و گستاخی در برابر تهاجم وحشیانه ای است که در آن از همه ابزارها برای سرکوب و به ذلت کشاندن ملت ما استفاده می شود.

در ادامه این پیام آمده است: بی شک رویش و باروری نهال های دوران انقلاب جای خالی در عرصه هنر باقی نخواهد گذاشت و انقلاب برای شتافتن به پیش منتظر این و آن نخواهد ماند با این حال همه کسانی که امروز در جبهه جهاد هنری به فعالیت و مبارزه و آفرینش های نو سرگرمند باید بدانند که موفقیت کنونی انقلاب و کشور محتاج تلاش و مجاهدتی مضاعف است. آقای خاتمی وزیر ارشاد اسلامی نیز در این کنگره طی سخنانی بعد از قرائت پیام رئیس جمهور گفت: انقلاب اسلامی هنر شهوت، شکم، پلیدی و وابستگی را نفی و هنر آزاده زیستن، شهادت، ایثار و جهاد را جایگزین آن کرده است.(۱)

 

آیت الله خامنه ای: به نام اسلام نمی شود با جمهوری اسلامی مبارزه کرد

معاون سیاسی وزارت کشور، استانداران آذربایجان غربی و کردستان و مسئولین نظامی و امنیتی این دو استان دیروز با رئیس جمهور دیدار کردند.

آیت الله خامنه ای در این دیدار با اشاره به انطباق قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران با مبانی و موازین اسلامی گفت: امروز در تمام دنیا تنها جایی که قانون اساسیش به صراحت حکم خلاف شرع را مردود اعلام کرده جمهوری اسلامی ایران است لذا با این جمهوری به عنوان اسلام و با بلند کردن پرچم اسلام نمی شود مبارزه کرد.

رئیس جمهور افزود: باید به مردم مسلمان تفهیم کرد که این ترفند که کسی بیاید به نام اسلام و قرآن و به نام سنت پیغمبر با جمهوری اسلامی بجنگد ترفندی عملی نیست زیرا معلوم است که پول این ترفندها از دلارهای نفتی می رسد و کتابش را آخوندهای مزدور دربارهای گوناگون می نویسند.(۲)

 

متلاشی شدن ۸ لانه فساد در تهران

اعضای یک باند گسترده اشاعه فساد و فحشا در تهران که تاکنون به ده ها فقره اعمال خلاف عفت اعتراف کرده اند توسط پاسداران کمیته انقلاب اسلامی دستگیر شدند. تاکنون در این رابطه ۸ لانه فساد کشف و ۸۹ متهم به دام افتاده اند که پس از تکمیل پرونده همراه صدها لیتر مشروب الکلی و مقادیری مواد مخدر، نوارها و عکس های مبتذل تحویل مراجع قضائی شده اند. تحقیقات کمیته انقلاب اسلامی حاکی از این است که اعضای این باند ارتباطات گسترده و ویژه ای نیز با تبهکاران خارج از کشور داشته اند. به گفته سخنگوی روابط عمومی ستاد مرکزی کمیته انقلاب اسلامی هم اکنون ۶۰ زن و ۲۹ مرد در بازداشت هستند و بازجویی از سوی بازپرس شعبه ۱۲ دادسرای عمومی تهران در حال جریان است.(۳)

 

نابودی ۵۳ دهکده کردنشین توسط رژیم بعث

یونایتدپرس گزارش داد ۶۰ کیلومتر از جاده استراتژیک سلیمانیه-کرکوک به تصرف مبارزان مسلمان کرد عراق درآمد و کلیه مواضع نیروهای رژیم عراق در جاده چمچال به سلیمانیه نیز توسط آنان فتح شد. بر اساس گزارش این خبرگزاری کردهای عراق این مواضع و ۶۰ کیلومتر از جاده استراتژیک سلیمانیه-کرکوک را در نبرد سنگین با نیروهای دولتی عراق در شمال این کشور متصرف شدند. گفتنی است چمچال در ۶۰ کیلومتری غرب سلیمانیه و ۴۰ کیلومتری شرق شهر نفتی کرکوک واقع است. یونایتدپرس در ادامه این گزارش به نقل از منابع نزدیک به کردهای عراق گزارش داد رژیم عراق ۵۳ دهکده کردنشین را در چارچوب ایجاد زمین های سوخته در کردستان عراق نابود کردند. همزمان با این درگیری ها کردهای مخالف عراق لیستی از ۱۹۴ کردی که در زندان های عراق ناپدید شده اند را نیز تسلیم سازمان ملل، صلیب سرخ بین المللی و عفو بین الملل کردند.(۴)

منابع:

۱٫ اطلاعات، ۱۸ اردیبهشت ۶۴، ص ۱۸
۲٫ کیهان، ۱۸ اردیبهشت ۶۴، ص ۳
۳٫ کیهان، ۱۸ اردیبهشت ۶۴، ص ۱۹
۴٫ جمهوری اسلامی، ۱۸ اردیبهشت ۶۴، ص ۲

انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *