حضرت زینب (س) الگوی بی‌نظیری در اطاعت از ولایت بودند

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسین بنیادی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم ضمن تبریک سالروز ولادت حضرت زینب (س) با بیان اینکه شخصیت حضرت در تاریخ اسلام شناخته شده است، اظهار کرد: تمام مذاهب اسلامی نسبت به وجود حضرت زینب (س) و نقش ایشان در تاریخ اسلام بیاناتی دارند و منابعی که در کتب شیعه و اهل سنت وجود دارد شخصیت کم‌نظیر حضرت زینب (س) را به خوبی نشان می‌دهد.

 وی خاطرنشان کرد: حضرت زینب (س) در دامان معصوم (ع) رشد کردند و جنبه‌های علمی، فردی و اخلاقی در وجود حضرت به خوبی مشخص است.

نایب رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به الگو بودن حضرت زینب (س) گفت: ایشان در مواقع و بزنگاه‌های خاص و مکان‌هایی که نیاز به تصمیم، اقدام، صبر و قیام است به خوبی درخشیدند.

وی عنوان کرد: شاید شخصیت حضرت زینب (س) را در واقعه کربلا بیشتر بشناسیم ولی بدون تردید شناخت و معرفت نسبت به شخصیت حضرت منحصر به واقعه کربلا نیست و در ایام کودکی و ماجراهای مختلفی که حضرت باید یار و یاور امام (ع) باشند الگوی پسندیده‌ای در زمینه اطاعت از امام زمان (ع) خود بودند.

بنیادی با اشاره به بحث عالمه بودن حضرت زینب (س) گفت: حضرت در کلام معصومان عالمه، فهیمه و محدثه معرفی شدند و دارای شخصیت جامع و کامل هستند.

وی خاطرنشان کرد: حضرت زینب (س) با وجود مصائب و سختی‌هایی که در دوران زندگی متحمل شدند الگوی ممتاز تمام انسان‌ها به ویژه زنانی هستند که در بعد خانواده و جامعه نقش متعالی خود را می‌خواهند به منصه ظهور برسانند. می‌توان بیان کرد حضرت زینب (س) بانوی زاهد، بااخلاق و انسان کامل در تاریخ بشر هستند.

انتهای پیام/ی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *